Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się psują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od poprawnego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy rezultat finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów wersja płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar